Dentsu Creative představilo AI na největší konferenci o datech u nás

Dentsu

Dentsu

World Data Congress je největší konference zaměřená na trendy a inovace ve světě dat v České republice. Je to prostředí, kde se mohou setkávat zkušení zakladatelé, vývojáři, inženýři, technici, inovátoři a ředitelé firem, diskutovat a sdílet své nápady a zkušenosti. A Dentsu Creative u toho nemohlo chybět!

Dan Path a Edicson Nieto se v prezentaci nazvané "Generative AI the Tool or the Enemy" podívali na přínosy, ale take rizika, která nám používání generativní AI - umělá inteligence, která vytváří nový obsah podle zadaných vstupů - přináší.

A představili také jednu unikátní novinku pro networking - AvatarNet. Ten využívá generativní technologii umělé inteligence k vytvoření netradiční vizitky, kterou se účastníci konference představují ostatním. Na základě vstupních údajů účastníků nástroj vygeneruje realistický obrázek vytvořený umělou inteligencí a textový popis, který vyzývá ostatní, aby se s nimi spojili. Účastníci mohou jednoduše přidat několik klíčových slov o sobě a vizitky jsou přístupné online v galerii AvatarNet, kde jsou účastníci roztříděni podle zájmů a tagů pro smysluplné propojování s ostatními. Vizitky se tak promění v suvenýr z konference, který odráží osobnost účastníků a usnadňuje diskusi s ostatními, kteří mají podobné zájmy nebo se zajímají o umělou inteligenci.

První představení tedy dopadlo na jedničku a nyní celý Crea Tech tým pracuje na jeho dalším využití: "AvatarNet dále rozvíjíme pro budoucí odborné konference vytvářením smysluplných automatických algoritmů pro navazování kontaktů a zaváděním nových poutavých funkcí, které překonávají omezení lidského chování, pokud jde o navazování kontaktů," komentuje Dan Path, jeden z vývojářů tohoto nástroje.